Istogu si Lazarati, policia gjen 1 mijë e 700 bimë të kanabisit në hithra e shkurre

HomeAktualitet

Istogu si Lazarati, policia gjen 1 mijë e 700 bimë të kanabisit në hithra e shkurre

Policia e Kosovës ka gjetur dje bimë të dyshuara të llojit Kanabis Sativa të gjatësive të ndryshme në qytetin e Istogut.

Sipas raportit të policisë, këto bimë kishin dalë nëpër hithra dhe shkurre, dhe është vërejtur se nuk kishte pasur përkujdesje nga faktori njeri.

Me urdhër të prokurorit pas fotografimit dhe evidentimit bimët janë shkatërruar në vendin e ngjarjes.

Në atë lokacion janë çrrënjosur dhe asgjësuar gjithsejtë njëmijë e shtatëqind (1700) bimë të ndryshme të llojit Kanabis Sativa.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0