Ish-kryetari, Fatmir Sejdiu flet rreth largimit të Vjosa Osmanit

HomeAktualitet

Ish-kryetari, Fatmir Sejdiu flet rreth largimit të Vjosa Osmanit

Ish-kryetari, Fatmir Sejdiu ka kërkuar sot zgjedhje në të gjithë strukturat e LDK’së, e që kërkesa e tij nuk ka kaluar, po ashtu ai ka folur edhe rreth largimit të Vjosa Osmanit, raporton Express.

Sejdiu ka thënë se secili anëtar i Lidhjes Demokratike që nuk është më në këtë parti është një mungesë e madhe.

“Vjosa ka pas një marrëveshje që dihet ka qenë pjese e një konsensusit që te jetë kryeministre, por që nuk ndodhi, tani ka vendos që të jetë ne një parti tjetër dhe secili anëtar i LDK-së që nuk është në LDK është një mungesë e madhe”, tha Sejdiu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0