Isa Mustafa “godet” ashpër Vjosa Osmanin: Vendimi i saj për të mos drejtuar seancën, i paprecedentë!

HomeAktualitet

Isa Mustafa “godet” ashpër Vjosa Osmanin: Vendimi i saj për të mos drejtuar seancën, i paprecedentë!

Isa Mustafa “godet” ashpër Vjosa Osmanin: Vendimi i saj për të mos drejtuar seancën, i paprecedentë!
8 minuta më parë
nga:Y I

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me anë të një shkrimi në Facebook ka hedhur kritika të forta në drejtim të nënkryetares së kësaj partie, Vjosa Osmani.Mustafa thotë se bojkotimi i seancës nga Vjosa Osmani dhe Albin Kurti nuk ju bëri punë.Ai thotë se bojkotimi i seancës nga ana e saj është veprim i paprecedentë dhe i papërgjegjshëm.

“Bojkotimi i bashkërenditur i znj. Vjosa Osmani, Kryetare e Kuvendit dhe z. Albin Kurti, ish Kryeministër, nuk iu bëri punë.E para iku nga përgjegjësia ta drejtojë seancën e Kuvendit, në të cilën bashkëpartiaku i saj i LDK-së do të votohej për Kryeministër, kurse partia e saj, LDK, ku akoma është nënkryetare, do ta drejtonte koalicionin qeverisës. Veprim i papresedan dhe i papërgjegjshëm.” shkruan Mustafa në Facebook raporton Gazeta Lajmi.
Postimi i plotë:Bojkotimi i bashkërenditur i znj. Vjosa Osmani, Kryetare e Kuvendit dhe z. Albin Kurti, ish Kryeministër, nuk iu bëri punë.
E para iku nga përgjegjësia ta drejtojë seancën e Kuvendit, në të cilën bashkëpartiaku i saj i LDK-së do të votohej për Kryeministër, kurse partia e saj, LDK, ku akoma është nënkryetare, do ta drejtonte koalicionin qeverisës. Veprim i papresedan dhe i papërgjegjshëm.
Sot, Albin Kurti i iku përgjegjësisë t’ia dorëzojë detyrën Kryeministrit Hoti. Deklarata e tij se nuk ia dorëzon detyrën njeriut qe e ka shkarkuar është e ulët dhe e pasaktë. Në fakt para se ta shkarkonte z. Hoti nga pozita e zëvendëskryeministrit të parë, Kurti e shkarkoi vetëveten me votën e mbi 2/3 të deputetëve.
Pamja e mëngjesit të sotëm e Kryeministrit Hoti, në ceremonin e nderit të njësisë së FSK-së, flet qartë se para tij nuk kishte Kryeministër. Sepse çdo kryeministër me sjellje normale do t’ia dorëzonte detyrën pasardhësit të tij. IM

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0