Inter shtang Barcëlonën, i vendos dy kushte të forta për Lautaron

HomeSport

Inter shtang Barcëlonën, i vendos dy kushte të forta për Lautaron

Negocimi mes Interit dhe Barcelonës për transferimin e sulmuesit Lautaro Martinez tashmë janë bllokuar.

Klubi spanjoll ofroi fillimisht 50 milionë euro dhe shërbimet e dy lojtarëve, por italianët refuzuan. Klauzola e largimit të sulmuesit të argjentinas është 111 mln euro, por Barça shpreson ta mbyllë transferimin për më pak para, ndërsa Inter është gati ta lërë Lautaron të largohet për një ofertë mbi 90 milionë euro, si dhe kërkon shërbimet e mbrojtësit të djathtë, Emerson Junior, i cili aktualisht është i huazuar tek Real Betis dhe vlera e tij në treg është 15-20 mln euro.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0