Inter me tre mungesa drejt Napolit, Conte bën gati treshen magjike në sulm

HomeSport

Inter me tre mungesa drejt Napolit, Conte bën gati treshen magjike në sulm

Inter udhëton sot për në Napoli, ku do të përballen për ndeshjen e kthimit të Kupës së Italisë. Kujtojmë që ndeshja e parë në “San Siro”, u fitua 1-0 nga skuadra napolitane.
Për ndeshjen e sotme, tranjeri Conte duhet të bëjë llogaritë pa tre lojtarë: Vecino, D’Ambrosio dhe Godin. Të tre këta nuk janë në formën e tyre optimale dhe kanë shqetësime muskulore, për këtë kanë ndenjur në Milano, për tú stërvitur veçmas.
Për ndeshjen e sotme, trajneri Italian ka menduar që të hedhë nga minuta e parë Christian Eriksen, i cili duket se është në formë shumë të mirë dhe është kujdesur në formë perfekte gjatë qëndrimit në shtëpi.
Skema nuk do të jetë 3-5-2 tradicional i përdorur nga Conte, por tashmë me 3-4-1-2. Në këtë formë Eriksen do të luajë si trekuartist në sulm, pas shpinës së Lukakut dhe Lautaro Martinez.

Formacionet e mundshme të Napoli dhe Inter:

NAPOLI (4-3-3): Ospina; Di Lorenzo, Maksimovic, Koulibaly, Mario Rui; Allan, Demme, Zielinski; Politano, Mertens, Insigne.

PANKINA: Meret, Karnezis, Luperto, Hysaj, Ghoulam, Fabian Ruiz, Elmas, Callejon, Lozano, Llorente, Milik.

Tranjer: Gattuso.

Te skualifikuar: asnje.

Te padisponueshem: Malcuit, Manolas, Lobotka.

INTER (3-4-1-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Candreva, Brozovic, Barella, Young; Eriksen; Lukaku, Lautaro.

Pankina: Padelli, Ranocchia, Pirola, Asamoah, Biraghi, Moses, Gagliardini, Borja Valero, Sensi, Sanchez, Esposito.

Tranjer: Conte.

Te skualifikuar: asnje.

Te padisponueshem: Godin, D’Ambrosio, Vecino.

Arbiter: Rocchi. Asistente: Del Giovane e Cecconi. Arbiter i katert: Mariani. Var: Valeri (Giallatini).

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0