Imer Mushkolaj e komenton reagimin e Grenell ndaj Albin Kurtit

HomeAktualitet

Imer Mushkolaj e komenton reagimin e Grenell ndaj Albin Kurtit

Reagimi i Grenellit se Kurti ishte gjithmonë kundër Amerikës, duhet të merret seriozisht
Analisti Imer Mushkolaj ka komentuar deklaratat e Ambasadorit Grenell në lidhje me Albin Kurtin.

Mushkolaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se akuzat e Grenellit kundër Kurtit janë shumë serioze.

“Grenell po e vendos në rrafshin se Amerika është problem për zotin Kurti pavarësisht kush është në Shtëpinë e Bardhë, republikanët apo demokratët…Ky është një qëndrim zyrtarë që duhet të merret seriozisht”, tha ai.
Analisti thotë se SHBA tashmë ka shpallur një synim që nëpërmjet zhvillimit ekonomik të shtyjë përpara edhe çështjet politike.

“Sa do të mund të ec kjo qasje e amerikanëve që lidhet me ekonominë nuk dihet”.

Mushkolaj thotë se nuk duhet injoruar Grenell pasi sipas tij për momentin ai është i dërguar i Trump dhe ka qenë ambasador në Gjermani që sipas tij e dëshmon rolin e tij në Administratën Trump.

Grenell ka deklaruar sot se është e sigurt që Kurti është gjithmonë kundër SHBA-së.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0