Ilir Meta pret Thaçin dhe Pacollin në Gjirin e Lalzit, takimi pak ditë para udhëtimit në Hagë

HomePolitike

Ilir Meta pret Thaçin dhe Pacollin në Gjirin e Lalzit, takimi pak ditë para udhëtimit në Hagë

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, ka zhvilluar takim me kreun e shtetit të Kosovës, Hashim Thaçi si edhe kreun e AKR-së Behgjet Pacolli.

Takimi mes tyre ndodh pak ditë para se Hashim Thaçi të paraqitet para prokurorëve të Hagës.

Ky është takimi i dytë mes tyre brenda pak javësh.

“Kënaqësi e veçantë të kisha sot një mik të veçantë si Presidenti Thaçi. Pa diskutim edhe bacën Behgjet. Kaluam disa orë shumë të bukura dhe frymëzuese“, ka shkruar Meta në Facebook.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0