I vd.ekuri në aksidentin e sotëm në Komoran, ishte një 22 vjeçar: Me X6 goditi shtyllën e betonit

HomeAktualitet

I vd.ekuri në aksidentin e sotëm në Komoran, ishte një 22 vjeçar: Me X6 goditi shtyllën e betonit

Rreth orëve të mëngjesit ka ndodhur një aks.ident me fat.alitet në Komoran, në magjistralen që lidhe Prishtinën me Dukagjinin.

Gazeta Lajmi mëson se aty ka vd.ekur një 22 vjeçar nga Peja me iniciale D.B, i cili humbi kontrollin dhe përfundoi jashtë rrugës.

Sipas informacioneve, ai po voziste një veturë të tipit BMË X6, me të cilën u godit për një shtylle të betonit, ku edhe gjeti vd.ekjen.

Ndërkohë, Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth këtij aks.identi me që ndodhi rreth orës 08:00 në mëngjes.

“Rreth orës 08:10 Policia e Kosovës ka pranuar informatën për një aksident trafiku të ndodhur në autostradën Komoran – Prishtinë. Njësitet relevante policore menjëherë kanë dalë në vendngjarje, ku kanë vërejtur se një veturë dyshohet se ka dalë nga rruga dhe është ndeshur me një shtyllë elektrike. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësia e emergjencës dhe zjarrfikësit, si dhe është informuar KEDS-i për ndërprerjen e energjisë elektrike, përderisa mjeku kujdestar ka konstatuar vd.ekjen e një personi”, ka thënë Kelani.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0