I riu që u v ra në Prizren është 15-vjeçar

HomeAktualitet

I riu që u v ra në Prizren është 15-vjeçar

Një i ri ka mbetur i v dekur si p asojë e një përl eshjeje që ka ndodhur mëngjesin e sotëm ndërmjet pesë personave në Prizren, raporton Express

Një përl eshje fizike ka çuar deri te përdorimi i ar mëve të ftohta, ku si p asojë, një i ri ka mbetur i v dekur.

Nga Policia e Prizrenit kanë thënë për Express se v iktima L.B. është 15-vjeçar, ndërkaq edhe i dyshuari është i po të njëjtës moshë.

Në stacionin policor në Prizren janë duke u intervistuar i dyshuari dhe dëshmitarët që kanë qenë në vendngjarje në momentin k ritik.

Ndërkohë, Policia sot gjatë ditës bëri të ditur se rasti ka ndodhur në orën 10:10 në rrugën “Ylber Fanaj” në Prizren.

“Pas një përl eshjeje ndërmjet pesë personave të mitur, njëri nga të miturit i dyshimtë e ka g oditur vi ktimën L.B. me mjet të mprehtë, përkatësisht th ikë, duke i shkaktuar lën dime serioze, për pasojë vi ktima ka ndërruar jetë”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Po ashtu, është bërë e ditur se përveç Policisë, në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe prokurori i shtetit dhe forenzika.

Me urdhër të prokurorit, v iktima është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë për obduksion./GazetaExpress/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0