I fundit! Covid i merr jetën mjekut të njohur, drejtoi për disa vite spitalin Infektiv

HomeAktualitet

I fundit! Covid i merr jetën mjekut të njohur, drejtoi për disa vite spitalin Infektiv

Është ndarë nga jeta si pasojë e Covid 19 mjeku i njohur Petro Shamo, i cili ka mbajtur për disa kohë dhe postin e shefit të spitalit Infektiv në Tiranë. Shamo ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare, ndërsa për vite me radhë u ka shërbyer qindra qytetarëve.

Mësohet se mjeku prej 5 ditësh ishte i shtruar në spital, ku po merrte trajtim, por nuk ka mundur që të fitojë be tejën me COVID-19.

Është ndarë nga jeta si pasojë e Covid 19 mjeku i njohur Petro Shamo, i cili ka mbajtur për disa kohë dhe postin e shefit të spitalit Infektiv në Tiranë. Shamo ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare, ndërsa për vite me radhë u ka shërbyer qindra qytetarëve.

Mësohet se mjeku prej 5 ditësh ishte i shtruar në spital, ku po merrte trajtim, por nuk ka mundur që të fitojë bet ejën me COVID-19.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0