I arrestuari për ryshfet Agim Nuha, përkrahës i Vetëvendosjes (FOTO)

HomeAktualitet

I arrestuari për ryshfet Agim Nuha, përkrahës i Vetëvendosjes (FOTO)

Në orët e mëngjesit të sotëm Njësia Speciale e Kosovës ka zhvilluar një operacion në Agjencinë për Zhvillimin e Bujqësisë. Nga ky aksion janë arrestuar disa persona ndër ta në pranga ka përfunduar edhe Agim Nuha, drejtor i autorizimit të pagesave.

Marrje ryshfeti është vepra penale që dyshohen të arrestuarit.
Në rrjetet sociale është parë se Nuha është përkrahës i Vetëvendosjes dhe pjesë e kësaj partie, shkruan Ballkani.info.

Lidhur me zhvillimet e fundit, zëdhënësi i Policisë, Baki Kelani ka thënë se janë duke e realizuar një operacion policor në disa lokacione, në rajone të ndryshme të vendit.
Kelani nuk ka dhënë detaje shtesë për çfarë janë këto aksione.

“Mund të konfirmojmë se, Policia e Kosovës është duke e realizuar një operacion policor në disa lokacione, në rajone të ndryshme. Informacione shtesë mund të jepen pas përfundimit të operacionit policor”, ka thënë Kelani.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0