Huqja amatoreske e ministrit Armend Zemajt

HomeAktualitet

Huqja amatoreske e ministrit Armend Zemajt

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka zgjedhur sot që ai fillimisht të publikon numrin e rasteve të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, mirëpo nuk ia ka dalur si duhet, pasi ia ka huqur në shifra.
Ministri Zemaj duke zgjedhur Facebook’in e tij të lajmëron qytetarët për numrin e rasteve me COVID-19, ai ka informuar gabimisht ata pasi nuk ka treguar saktë numrin e të infektuarve.

Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike të Kosovës lajmëroi se gjatë 24 orëve të fundit ka pasur 53 persona të prekur me koronavirus, ndërkaq sipas ministrit Zemaj janë 52 qytetarë të infektuar me COVID-19.

Duke i besuar IKSHPK’së si institucioni kompetent dhe zyrtar për informimin e qytetarëve, Zemaj ia ka huqur me publikimin e rasteve./ Gazeta Lajmi

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0