Humbi jetën në minierë, pronari i dyqanit rrëfen detajet rreqethese

HomeAktualitet

Humbi jetën në minierë, pronari i dyqanit rrëfen detajet rreqethese

Pronari i një dyqani në Bulqizë dhe fqinjët tregojnë për Abc News fukarallëkun ku jetonte familja e Rruzhdi Rushitit, i cili humbi jetën ej4 në minierën e Balgjajt.

“Ai ka qenë në një situatë të rënduar, fukarallëku në kulm, ka pas ardhur shpesh, me borxh, asnjëherë nuk ka marrë me lekë, se nuk ka qenë në gjendje me përballuar situatën.

Ishte i rregullt, pozitiv, rob i mirë, nuk kemi pasur probleme, por nga fukarallëku ishte i detyruar me kërkuar borxh” tha pronari i një dyqani ushqimesh.

Më tej ai rrëfen se e gjithë zona është në këtë gjendje.

“Kanë shumë borxhe, se nuk kanë ku marrin, janë krejt njerëzit zero, nuk kanë kokërr leku, ka mbaruar cdo gjë”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0