Hoti: Veprimet e Qeverisë Kurti nuk e ndihmojnë vendin, e kurthojnë atë!

HomeAktualitet

Hoti: Veprimet e Qeverisë Kurti nuk e ndihmojnë vendin, e kurthojnë atë!

I nominuari për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në “facebook”, ka shkruar se veprimet e fundit të qeverisë Kurti, nuk e ndihmojnë vendin, por e kurthojnë atë, shkruan GazetaLajmi.

Sipas Hotit, Qeveria e re do të koordinohet me partnerët strategjikë të Kosovës duke hequr çdo pengesë për dialog.Shkrimi i plotë:

Veprimet e fundit nga Qeveria në detyrë nuk e ndihmojnë vendin, por e kurthojnë atë. Është e ditur se reciprociteti është pjesë organike e strukturës tonë ligjore.Por, ne sot kemi nevoje ta mbështesim dialogun me ndihmën e miqve tanë.
Qeveria e re do të koordinohet me partnerët strategjikë të Kosovës duke hequr çdo pengesë për dialog. Vetëm përmes këtij koordinimi ne e avancojmë pozitën e Kosovës në arenën ndërkombëtare dhe ia heqim Serbisë alibinë për ta zvarritur marrëveshjen për njohjen reciproke.

Veprimet e fundit nga Qeveria në detyrë nuk e ndihmojnë vendin, por e kurthojnë atë. Është e ditur se reciprociteti…

Posted by Avdullah Hoti on Sunday, May 31, 2020

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0