Hoti thotë se LDK’në nuk mund ta dirigjojë askush

HomePolitike

Hoti thotë se LDK’në nuk mund ta dirigjojë askush

Hoti thotë se LDK’në nuk mund ta dirigjojë askush

I nominuari për kryeministër, Avdullah Hoti ka thënë se me Lëvizjen Vetëvendosje kanë dallime të mëdha konceptuale dhe për këtë edhe ndodhen përplasjet.

Ai ka thënë se LDK-në askush nuk mund ta dirigjojë e as ta kontrollojë dhe për këtë ka thënë se nuk arritën të bashkëqeverisin me VV-në, e cila sipas tij dëshironte të impononte koncepte që nuk janë të LDK-së.

Hoti ka akuzuar Kurtin se nuk kishte guxim të marrë përgjegjësi për të vazhduar dialogun me Serbinë.

Në një intervistë për RTV 21 Hoti ka thënë se në qeverinë e tij në disa ministri do të vendosen nga 3 zëvendësministra

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0