Hoti shkon te varri i Rugovës pas marrjes së detyrës si kryeministër

HomePolitike

Hoti shkon te varri i Rugovës pas marrjes së detyrës si kryeministër

Avdullah Hoti, ka zhvilluar vizitën e tij të parë si kryeministër i ri i Kosovës, pas marrjes së detyrës zyrtarisht sot.Hoti tha se si grup, së pari i shprehin nderime presidentit, Ibrahim Rugova, për të vazhduar me vizitën në Prekaz, vendin e lirisë.
“Sot e kemi nisur ditën me protokollin e nevojshëm, të kryeministrit kur e mer detyrën, në konsultimet filleatre që I aptëm sot në mbledhjen e qeverisë dhe pastaj me nderime që I shprehim themeluesit të shtetit të Ksoovës, presidentit Rugova. Pas kësaj do kemi vizitën në Prekaz, tek vendi që është i shenjtë, si shenjë respekti ndaj martirizimit ndaj asaj familje dhe gjithë atyre që kanë dhënë jetën për liri”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0