Hoti reagon edhe një herë për rrugën Deçan- Plavë: Me zhurmë nuk zgjidhet asgjë

HomePolitike

Hoti reagon edhe një herë për rrugën Deçan- Plavë: Me zhurmë nuk zgjidhet asgjë

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti edhe njëherë ka reaguar për rrugën Deçan- Plavë, raporton Gazeta Lajmi.

Ai ka shkruar se me zhurmë nuk zgjidhet asnjë problem.“Zhurma nuk është zgjidhje për shqetësimet e qytetarëve tanë, por puna, angazhimi dhe respektimi i normave ligjore dhe kushtetuese”, ka shkruar ai.

Reagimi i plotë:Pa u ndikuar nga zhurmat nëpër studio televizive, ne do ta ndërtojmë rrugën Deçan-Plavë në bashkëpunim të ngushtë me Deçanin dhe të gjitha institucionet e tjera kompetente, duke respektuar ligjet e shtetit të Kosovës.Zhurma nuk është zgjidhje për shqetësimet e qytetarëve tanë, por puna, angazhimi dhe respektimi i normave ligjore dhe kushtetuese.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0