Hoti: Kurti historikisht ka qenë gabim

HomePolitike

Hoti: Kurti historikisht ka qenë gabim

Hoti në Debat Plus në RTV Dukagjini ka komentuar edhe deklaratat e Kurtit se në Uashington janë vendosur thika mbi harta.Ai ka thënë Kurti e ka plotësisht gabim dhe gjithmonë ka qenë në anën e gabuar.

“Unë jam i bindur se nuk e gjen një qytetar të vetëm në Kosovë se në Shtëpinë e Bardhë mund të arrihet një marrëveshje e dëmshme për Kosovën.

Kurti e ka komplet gabim, historikisht ka qenë gabim. Nga bisedeat e Rambujesë, Vjenës, historikisht Kurti ka qenë në anën e gabuar. Koalicioni jonë qeverisës dhe fatmirësisht një pjesë e opozitës nuk i ka këto dyshime” ka thënë Hoti raporton Gazeta Lajmi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0