Hoti e Zemaj takojnë Tërnavën, e falenderojnë për respektimin e masave nga BIK

HomeAktualitet

Hoti e Zemaj takojnë Tërnavën, e falenderojnë për respektimin e masave nga BIK

Kryeministri, Avdullah Hoti së bashku me Ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, kanë falenderuar myftiun Tërnava për respektimin e masave anti Covid.Hoti thekson se po bëhet e pamunduara që të ndihmohen qytetarët por duhet të ndihmohet edhe sistemi shëndetësor që mos të mbingarkohet.“Të festojmë me maskë, higjienë e distancë sot, që të festojmë përjetë e mot!” shkruan Hoti në Facebook raporton Gazeta lajmi.

Postimi i plotë:Bashkë për shëndetin!Bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, e falënderuam myftiun, Naim Tërnava, dhe BIK-un për respektimin e masave. Është shumë më rendësi ky bashkëpunimi që kemi, se vetëm kështu kemi sukses në luftimin e pandemisë. 🦠

Ne po bëjmë të pamundurën për të ofruar shërbimet për ata qytetarë që kanë nevojë, por ne duhet t’i ndihmojmë stafit shëndetësor për mos t’i ngarkuar më shumë. Nesër do të bëjmë lutjet 🤲 tona, por nëpër shtëpitë tona, me familjet tona duke uruar që sa më shpejt ta tejkalojmë këtë situatë.Të festojmë me maskë, higjienë e distancë sot, që të festojmë përjetë e mot!

Bashkë për shëndetin!Bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, e falënderuam myftiun, Naim Tërnava, dhe BIK-un…

Posted by Avdullah Hoti on Thursday, July 30, 2020

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0