Haziri: Virusi nuk të pyet kush je, të bën për kujdes intenziv

HomePolitike

Haziri: Virusi nuk të pyet kush je, të bën për kujdes intenziv

Sot në komunën e Gjilanit janë konfirmuar 20 raste të reja me Covid-19 shkruan Radio Star.

Kryetari Haziri ka thënë së ditën e 200 në qytetin e Gjilanit, janë 109 raste aktive kurse 14 persona janë me hospitalizim.

Shkrimi i plotë:

Në ditën e 220 të përballjes me #COVID19 në Gjilan u shënuan 20 raste të reja pozitive. Brenda 7 muajve, gjendja e përgjithshme është kjo: 1147 të infektuar, 990 të shëruar, 109 raste aktive, 48 të vde kur, 14 në hospitalizim dhe 103 mostra në pritje.

Ju lutem shumë, të reagojmë me përgjegjshmërinë më të lartë kundër infeksionit. Përndryshe, virusi nuk të pyet kush je. Të bën për kujdes intenziv nëse nuk kujdesesh dhe mund të të marrë me vete!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0