Haziri tregon pse humbi LDK’ja e fitoi VV’ja

HomeAktualitet

Haziri tregon pse humbi LDK’ja e fitoi VV’ja

Lutfi Haziri i LDK’së ka komentuar rezultatin zgjedhor të kësaj partie. LDK humbi duke marrë vetëm 13 për qind të votave.

“Unë mendoj se kjo votë kundërshtuese është votë e cila refuzoi me pranu politikën që ne ia ofruam”, thotë Haziri.

Por pse ndodhi kjo?

“Por askush nuk ofroi politikë tjetër pos Jo’së së madhe. Gjithmonë Jo, nuk jemi me këta, nuk mundemi me qenë me këta, nuk duamë me qenë me këta dhe natyrisht që i kanë besuar më shumë njerëzit”, shpjegoi Haziri në Klan Kosova.

“Tash ta shohim sepse Jo’ja e madhe duhet me u përkthy në Po. Politikat sekoriale, politikat sociale, politikat në arsim dhe reformat e premtuara duhet me u realizu”, theksoi Haziri.

“Se si menaxhohet suksesi i zgjedhjeve, se si implementohet rezultati zgjedhor …Ne kemi vendos, do të merremi me vetën tonë”, tha Haziri.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0