Haxhiu: Kurti dhe Vitia anashkaluan dje Institutin e Shëndetit Publik

HomePolitike

Haxhiu: Kurti dhe Vitia anashkaluan dje Institutin e Shëndetit Publik

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka thënë se Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, dje e kanë anashkaluar Institutin e Shëndetit Publik.

“Anashkalimi i IKSHPK-së dhe ekspertëve që punojnë aty si duket ka për qëllim ta minimizojë punën e Institutit e sukseset t’ja atribuojë ministrit. Jo, tashmë të gjithë e dijnë se menaxhimi me pandeminë̈ është sukses i profesionistëve shëndetëdor që punuan me aq përkushtim”, është shprehur Vitia, transmeton Klan Kosova.

“IKSHPK meriton mbështetje edhe morale, të cilën nuk ua ofroi kryeministri”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0