Hashim Thaçi reagon për vde kjen e Mikullovcit

HomeAktualitet

Hashim Thaçi reagon për vde kjen e Mikullovcit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllme për vde kjen e aktorit dhe politikanit Adem Mikullovci.

Thaçi përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se Mikullovci shërbeu gjithmonë në interes publik të vendit.
“Kontributi i tij në art, kulturë dhe politikë do të kujtohet përgjithmonë. Ngushëllime familjes Mikullovci dhe të gjithë artdashësve, miqve dhe të afërmve të tij”, ka thënë ai.

Shkrimi i plotë:

Sot qenka ndarë nga jeta aktori i njohur Adem Mikullovci. Edhe si aktor, edhe si delegat që votoi Deklaratën Kushtetuese më 2 korrik dhe Kushtetutën e Kaçanikut më 7 shtator 1990, por edhe si deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ai gjithnjë ishte në shërbim të interesit publik dhe vendit tonë. Kontributi i tij në art, kulturë dhe politikë do të kujtohet përgjithmonë. Ngushëllime familjes Mikullovci dhe të gjithë artdashësve, miqve dhe të afërmve të tij

Sot qenka ndarë nga jeta aktori i njohur Adem Mikullovci. Edhe si aktor, edhe si delegat që votoi Deklaratën…

Posted by Hashim Thaçi on Monday, September 14, 2020

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0