Haradinaj thotë se nuk pret të ngritet aktakuzë ndaj tij nga Gjykata Speciale

HomeAktualitet

Haradinaj thotë se nuk pret të ngritet aktakuzë ndaj tij nga Gjykata Speciale

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj është deklaruar nëse mund të jetë në mesin e personave të akuzuar nga Gjykata Speciale.Kjo e fundit ka publikuar propozim-aktakuzën ndaj presidentit Hashim Thaçi, kreut të PDK-së Kadri Veseli dhe nëntë personave të tjerë për kinse krime lufte në Kosovë.

I pyetur në emisionin Debat Plus të TV Dukagjini, nëse ai mund të jetë në mesin e personave që mund të akuzohen nga Gjykata Speciale, Haradinaj tha se nuk pret një gjë të tillë.

“Nuk pres të akuzohem nga Gjykata Speciale”, është shprehur kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0