Haradinaj publikon aderimet e reja thotë se AAK-ja është bërë adresë e aderimeve nga rinia

HomePolitike

Haradinaj publikon aderimet e reja thotë se AAK-ja është bërë adresë e aderimeve nga rinia

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë publike aderimet e reja në këtë parti.Haradinaj ka bërë të ditur se AAK-së i janë bashkuar edhe disa të rinjt nga Tërsteniku i Drenasit.“Aleanca është bërë adresë e aderimeve nga rinia. Përkrahja që ne i kemi dhënë vazhdimisht përfshirjes së rinisë në vendimmarrje, ka krijuar një energji pozitive drejt fuqizimit të organizatës sonë.Sot prita të rinjtë nga Tërsteniku i Drenasit, që kanë vendosur të rrugëtojmë së bashku në AAK” shkruan Haradinaj raporton Gazeta Blic.

Postimi i plotë:Aleanca është bërë adresë e aderimeve nga rinia. Përkrahja që ne i kemi dhënë vazhdimisht përfshirjes së rinisë në vendimmarrje, ka krijuar një energji pozitive drejt fuqizimit të organizatës sonë.
Sot prita të rinjtë nga Tërsteniku i Drenasit, që kanë vendosur të rrugëtojmë së bashku në AAK.
I sigurova për përkrahjen time të vazhduar, në angazhimin e tyre në proceset e shtetndërtimit dhe forcimit të mirëqenies së qytetarëve.RH

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0