Haradinaj dyshohet për frikësim të dëshmitarëve

HomeAktualitet

Haradinaj dyshohet për frikësim të dëshmitarëve

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë konfirmuar të shtunën se nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, dyshohet për veprën penale kundër administrimit të drejtësisë, frikësim të dëshmitarëve, hakmarrje dhe shkelje të fshehtësisë së procedurës.

Për veprën e njëjtë ishte arrestuar të premten edhe kreu i OVL-së, Hysni Gucati.

Specialja ka thënë se për paraqitjen e parë të Haradinajt para gjykatësit në Hagë do të njoftohet më vonë.

Për veprën e njëjtë ishte arrestuar të premten edhe kreu i OVL-së, Hysni Gucati.

Specialja ka thënë se për paraqitjen e parë të Haradinajt para gjykatësit në Hagë do të njoftohet më vonë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0