Hajnat hyjnë me sëpatë dhe revole në një market në Ferizaj, vjedhin arkën me plot 500 euro

HomeAktualitet

Hajnat hyjnë me sëpatë dhe revole në një market në Ferizaj, vjedhin arkën me plot 500 euro

Një market në magjistralen Ferizaj-Prishtinë ka qenë cak i hajnave.

Një femër ka raportuar në polici se tre të dyshuar të panjohur njëri me një revole dhe njëri me një sëpatë janë futur në market dhe nën kërcënimin e armëve kanë marrë arkën në të cilën dyshohet se kanë qenë 500 euro dhe një sasi të cigareve vlera e të cilave nuk dihet.
Rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës 18:40.

Njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit. Rasti vazhdon të hetohet. /Reporteri.net/.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0