Grenell jep dorëheqje nga Departamenti i Shtetit amerikan, mbetet i dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi

HomeAktualitet

Grenell jep dorëheqje nga Departamenti i Shtetit amerikan, mbetet i dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi

Mbrëmë vonë Richard Grenell dha dorëheqje prej pozitës që kishte në Departamentin e shtetit amerikan.Këtë e bëri të ditur ai vet nëpërmjet rrjeteve sociale.Grenell jep dorëheqje nga Departamenti i Shtetit amerikan, por mbetet i dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi

“Sot unë zyrtarisht dhashë dorëheqje nga Departamenti i Shtetit. Dhe Presidenti Trump më dhuroi një dhuratë larg – Kryetarit tim të Kabinetit. Sekretarët e kabinetit “Duke vepruar” nuk marrin karrige, por Presidenti Trump donte që unë të kisha timen sepse, siç tha ai, “Ju jeni Sekretari i Parë i Kabinetit dhe është një çështje e madhe”. Ka shkruar Grenell.Por ai nuk dha dorëheqje edhe prej pozitës që tashmë i është dhënë për Kosovën.

Grenell vazhdon ta mbajë postin e të dërguarit special për dialogun Kosovë-Serbi.Këtë e ka konfirmuar për Express Dick Custin zëdhënësi i Grenellit.Custin ka thënë se shefi i tij do të vazhdojë të jetë i dërguar special për Kosove-Serbi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0