Grenell e konfirmon se po largohet nga detyra e Ambasadorit në Gjermani

HomeAktualitet

Grenell e konfirmon se po largohet nga detyra e Ambasadorit në Gjermani

Ambasadori amerikan në Berlin dhe Emisari Special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka konfirmuar përmes llogarisë së tij në Twitter se po largohet nga pozita e ambasadorit në Gjermani.

Grenell ka postuar shkrimin e gazetës amerikane ‘Politico’ duke shkruar “E vërtetë” në llogarinë e tij në rrjetin social.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1