Gjithçka e kryer, Mauro Icardi nënshkruan marrëveshjën përfundimtare me PSG

HomeSport

Gjithçka e kryer, Mauro Icardi nënshkruan marrëveshjën përfundimtare me PSG

Paris Saint-Germain më në fund kanë rënë dakord një marrëveshje për të nënshkruar sulmuesin e Interit, Mauro Icardi në baza të përhershme.Ekspertët e transferimit, Gianluca Di Marzio dhe Fabrizio Romano, janë duke raportuar për Sky Sport Italia se PSG do të paguajë 50 milion € plus 7 milion € në shpërblime të arritshme për Icardi, përcjell GazetaLajmi.

Gjigandët francezë kishin një mundësi prej 70 milion eurosh për të blerë, por Interi në vend të kësaj kanë pranuar një tarifë të zvogëluar në dritën e pandemisë koronavirus.

Marrëveshja duhet të ratifikohet nesër, duke siguruar kështu pjesën e parë të biznesit të Nerazzurri për fushatën 2020-21.26-vjeçari u transferua në Parc des Princes me një hua sezonale në fund të periudhës së transferimit verën e kaluar.Ai vazhdoi të shënojë 20 gola në 31 paraqitje, me PSG ruajtjen e kurorës së tyre Ligue 1 pasi fushata franceze u përfundua para kohe.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0