Gazetari Visar Duriqi, rrëfen për sul min brutal ndaj tij: Me hulumtimet e mia kam krijuar shumë ar miq, nuk di kujt të ia drejtoj gishtin

HomeAktualitet

Gazetari Visar Duriqi, rrëfen për sul min brutal ndaj tij: Me hulumtimet e mia kam krijuar shumë ar miq, nuk di kujt të ia drejtoj gishtin

Gazetari i Gazetës Online “Insajderi”, Visar Duriqi i cili mbrëmë u su lmua bru talisht para banesës së tij, nga tre persona të ma skuar ka rrëfyer në detaje su lmin ndaj tij.

Duriqi na ky su lm ka pësuar lëndime të rënda, i është thy er hunda, katër dhëmbë, ka të ça ra në fytyrë e go ditje në tërë trupin.

“Dje pasi jam kthyer prej një emisioni në Kanal 10, kam vendos me ardhë në shpi e kam parku veturën dhe pasi e kam kalu një pjesë ku nuk ka drita, kur e kam kalu atë pjesë një person më është ofru dhe më ka g odit në kokë. Kam fillu me rezistu me go ditë edhe atë por, papritur janë shfaqur edhe dy persona të tjerë për një periudhë 30 sekonda i kam go ditë edhe ata. Pastaj më kanë tërheq në një pjesë ku nuk ka drita dhe më kanë shtrirë në tokë më kanë go ditë me shke lma, bok sa dhe nuk e di cka kanë pasur një mjet tjetër. Prej aty njëri prej tyre nuk e di a me boks a me sh qelm mi ka th y katër dhëmbë dhe hundën”, ka treguar Duriqi për Kanal10.

Ai ka thënë se i gjithë su lmi ka ndodhur brenda një minuti.

“Kam shumë go ditje në shpinë dhe pjesë të tjera të trupit. Kjo ka ndodhë brenda një minuti. Ata pas një minuti kanë vendos mu tërheq dhe unë I kam ndjek edhe një herë por pastaj janë zh dukur kah pjesa e hekurudhës e aty ka vec ara për mua ka qenë e pamundur t’i ndjek”, ka shtuar Duriqi.

Ai pastaj ka treguar se e ka njoftuar Policinë të cilët kanë arritur pas pesë minutave dhe më pas me autoambulancë është dërguar në Emergjencë për trajtim.

“Më është çepur një pjesë e fytyrës, kam marrë terapi. Sot jam intervistuar prej kri meve të rënda. Ata po punojnë për t’i gjetur provat”, tha ai.

Duriqi ka thënë se nuk di ndaj kujt ta drejtojë gishtin për këtë su lm meqë gjatë punës së tij ka raportuar për shumë k rime dhe afera korruptive.

“Jo është interesant që me emisionin indkos i kam ba diku 100 emisione me njerëz të kr imit, njerëz të korruptuar dhe le të themi se janë krijuar shumë a rmiq dhe nuk di kujt të ja drejtoj gishtin. Aktualisht nuk dyshoj në askënd. Më duket s ulm i porositur”, është shprehur ai.

Videoja e plotë:

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=151580410129411

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0