Fushë Kosovë: Gjenden rreth 100 bimë ka nabis

HomeAktualitet

Fushë Kosovë: Gjenden rreth 100 bimë ka nabis

Në fshatin Miradi e Ulët në Fushë Kosovë janë gjetur rreth 100 bimë të egra nark otike kan abis.Lajmi është bërë i ditur përmes raportit 24 orësh të policisë së Kosovës, ku është njoftuar se njësiti policor kishte dal në një lokacion pasi kishin informatë se aty janë mbjellë bimë nark otike.
Bimët janë asgjësuar nga njësiti përkatës dhe janë marrë disa mostra për ekzaminim, ndërsa rasti është duke u hetuar.

“Fsh. Miradi e Ulët, Fushë Kosovë 23.07.2021 – 18:00. Njësiti policor ka dalë në një lokacion pasi kishin informatë se aty janë mbjellë bimë nark otike. Në vendin e ngjarjes janë vërejtur se kishte të mbjella rreth 100 bimë të egra nark tike kan abis. Bimët janë asgjësuar nga njësiti përkatës dhe janë marrë disa mostra për ekzaminim. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftim.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0