FOTO/ Momenti epik! Angela Merkeli harron maskën, kthehet me vrap për ta marrë

HomePolitike

FOTO/ Momenti epik! Angela Merkeli harron maskën, kthehet me vrap për ta marrë

Një video është bërë “hit” në Internet ku pretagoniste kryesore është Angela Merkel. Gjatë një seance parlamentare, Merkeli kishte harruar maskën në foltoren e Kuvendit dhe pasi e kishte kuptuar është ngritur nga karrigia me nxitim për ta marrë.

Ngjarja ka ndodhur disa ditë më parë kur Merkeli foli para Bundestagut, duke bërë autokritikë mbi kohën e reagimit ndaj përhapjes së COVIDIT-19 në Gjermani.

“Ne nuk e bllokuam jetën publike mjaft herët, ndërsa kishte shenja të një vale të dytë dhe paralajmërime nga shkencëtarë të ndryshëm”, tha kancelarja, më 11 shkurt.

Pasi mori maskën, kancelarja u rikthye sërish në vendin e saj, por videoja është bërë virale.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0