Florida, epiqendra e virusit shënon rekord vdekj.esh!

HomeAktualitet

Florida, epiqendra e virusit shënon rekord vdekj.esh!

Florida, një nga epiqendrat e reja të pandemisë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka regjistruar në 24 orët e fundit numrin rekord prej 188 vik.timash.

Lajmi është bërë i ditur nga departamenti i shtetit për shëndetin. Totali i vik.timave ka shkuar kështu në 5 mijë. Numri i rasteve të reja përditshme është mbi 10 mijë.

Numri i të infektuarve në botë është pothuajse 12.5 milionë njerëz dhe janë 560 mijë vik.timat e regjistruara nga coronavirus, sipas të dhënave të publikuara nga Johns Hopkins University.

Shtetet e Bashkuara janë vendi i parë për numrin e rasteve me 3,184 milionë të infektuar, 134 mijë vik.tima dhe 63.643 raste të reja të regjistruar në 24 orët e fundit.

Brazili është në vendin e dytë me 1.8 milionë të infektuar dhe 20.398 të vde.kur. Në vendin e tretë është Italia.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0