Eskalon Tomë Gashi ofendon rendë gjyqtarët e Kushtetueses – bënë thirrje për protesta

HomeAktualitet

Eskalon Tomë Gashi ofendon rendë gjyqtarët e Kushtetueses – bënë thirrje për protesta

Tomë Gashi, avokati që mbron në disa lëndë Lëvizjen Vetëvendosje dhe përkrah hapur liderin e kësaj partie, Albin Kurti, e ka bërë një reagim të ashpër ndaj Gjykatës Kushtetuese.Avokati Gashi e ka quajtur kriminel e të kërkuar nga Interpoli gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese, por duke mos përmendur emra..Gashi ka thënë se Aktgjykimi nuk mbështetet në Kushtetutën e Kosovës, prandaj sipas tij nuk është as vendim legal e as legjitim.
Ai ka bërë thirrje për protesta dhe zgjedhje të reja.

Statusi i plotë i tij:Aktgjykimi i Gjykates Kushtetuese me Gjyqtar kriminel te kerkuar nga Interpoli eshte i padrejt dhe i papranueshem.Aktgjykimi nuk mbeshtetet ne Kushtetuten e Kosoves andaj nuk eshte as vendim legal e as legjitim.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0