“Është zyrtar i PDK’së”, “Jo, s’ka lidhje me PDK’në” – ndizet debati për vjedhjen e 2 milionëve në Thesar

HomeAktualitet

“Është zyrtar i PDK’së”, “Jo, s’ka lidhje me PDK’në” – ndizet debati për vjedhjen e 2 milionëve në Thesar

Abelard Tahiri i PDK’së në Pressing tha se është kjo parti që e ka luftuar më së shumti korrupsionin në vend. Ai ka kritikuar qeverinë e udhëhequr nga Avdullah Hoti, që zhbëri Task-Forcën kundër korrupsionit.

“Ti s’mundesh me prit mrekulli kur s’ki kapacitete të mjaftueshme. Ndërkohë vjen Avdullah Hoti dhe e zhbën Task Forcën kundër korrupsionit”, thotë Tahiri.

Ai kritikon sidomos për vjedhjen në Thesar.

“Nuk ka mesazh më të keq për investitorët, për botën e jashtme, për partnerët tonë, për Bankën Botërore, sesa kur një vend e vjedh Thesarin e vetë. Në një vend ku vidhet Thesari ku duhet të jetë siguria më e madhe”, tha Tahiri.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0