Emocionuese: Vajza e Hamzës, nipat dhe mbesat e Adem Jasharit këndojnë “Çohu Adem” (VIDEO)

HomeAktualitet

Emocionuese: Vajza e Hamzës, nipat dhe mbesat e Adem Jasharit këndojnë “Çohu Adem” (VIDEO)

Familja e Komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,Adem Jashari sonte kanë festë. Ata kanë festuar ditëlindjen e 50 të të vajzës së Rifat Jasharit, mbesës së madhe të kësaj familjeje, shkruan Reporteri.net

E bija e Hamzë Jasharit, Besarta e cila i ka mbijetuar masakrës në këtë familje ka publikuar në rrjetin social Facebook një video shumë emocionuese ku ajo bashkë menipat e mbesat e kësaj familjeje kanë kënduar këngë “Çohu Adem”.
“Ditë e veçantë në familjen tonë në Prekaz. Iliriana e mixhës Rifat, mbesa më e madhe e babës Shaban, sot mbushi 50 vjet. Ajo, sonte na bashkoj të gjithëve – falëmnderit motër, urime e çdo të mirë për ty❤️. Diçka e zakonshme tek ne Jasharët – këngë e valle shqipe 🇦🇱”, ka shkruar ajo.

http://video.gjirafa.com/https-reporteri-net-lajme-emocionuese-vajza-e-hamzes-e-nipat-dhe-mbesat-e-adem-jasharit-kendojne-cohu-adem

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0