Ekskluzive: Enver Hoxhaj, kandidat i PDK-së për kryeministër të Kosovës

HomeAktualitet

Ekskluzive: Enver Hoxhaj, kandidat i PDK-së për kryeministër të Kosovës

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj do të jetë kandidati i kësaj partie për kryeministër të Kosovës, raporton GazetaBlic.

Kështu kanë bërë të ditur burime të GazetaBlic brenda Partisë Demokratike të Kosovës.

Të hënën në mbrëmje, Gjykata Kushtetuese shpalli aktgjykimin për rrëzimin e Qeverisë Hoti dhe shkuarjen në zgjedhje të jashtëzakonshme, duke konstatuar se përbërja e kabinetit qeveritar s’i kishte marrë votat e nevojshme, pasi që ky organ e cilësoi si të pavlefshme votën e ish-deputetit të dënuar me burgim, Etem Arifi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0