E rëndë/ Makina shtyp 4 persona, në mes të tyre dhe 1 fëmijë

HomeAktualitet

E rëndë/ Makina shtyp 4 persona, në mes të tyre dhe 1 fëmijë

Një fëmijë ka vd ekur dhe 3 persona të tjerë kanë mbetur të pla gosur si pasojë një aks identi me makinë në Gjermani. Sipas mediave ndërkombëtare makina është futur në një rrugë këmbësorësh dhe përplasi personat në fjalë.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Keben, në “landin” e Nordrhein-Westfalen. Pas aksi dentit shoferi i automjetit syshohet se është arra tisur në një korsi bicikletash duke e lënë makinën në vend. Ndërkohë që të pl agosurit janë marrë nga vendi i ngjarjes me emergjencë dhe janë shoqëruar në spital.

Njoftimi i Policise
Arsyet e ngjarjes nuk bëhen ende të ditura ndërsa autoritetet gjermane deklarojnë se shoferi qëllimisht u fut në rrugën e këmbësorve duke lëshuar makinën drejt tyre.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0