E rende! Koronavirusi i merr jetën 25-vjeçarit, mediat: Nuk vuante nga asgjë

HomeAktualitet

E rende! Koronavirusi i merr jetën 25-vjeçarit, mediat: Nuk vuante nga asgjë

Koronavirusi nuk po kursen askënd.

Një 25-vjeçar nga Serresi në Greqi ka humbur jetën mëngjesin e sotëm për shkak të koronavirusit duke u bërë kështu vik tima më e re e pandemisë në këtë vend.
Theodore Pavlidis, ndërroi jetë pas komplikacioneve të shkaktuara nga koronavirusi edhe pse nuk kishte sëmundje të tjera shoqëruese dhe mediat greke raportojnë se ishte mjaft i shëndetshëm.

Greqia është duke u përballur me një valë të dytë të egër të pandemisë, e cila ka vendosur në vështirësi të madhe spitalet e vendit.

Raportohet se në repartin e shërbimit intensiv të spitalit qendror të Selanikut është vetëm një vend i lirë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0