E rëndë: Humb jeten 10 vjeçari kosovar në pishinën e një hoteli në Durrës

HomeAktualitet

E rëndë: Humb jeten 10 vjeçari kosovar në pishinën e një hoteli në Durrës

Një 10 vjeçar nga Kosova, me iniciale E.T, është mb ytur në pishinën e një hoteli në afërsi të plazhit të Durrësit.

Policia Shqiptare ka njoftuar për ngjarjen, duke thënë se 10 vjeçari ishte duke u larë dhe më pas ishte mbytur.
Sipas Policisë, ngjarja ka ndodhur në pishinën e një hoteli në lagjen nr.13.

“Më datë 12.08.2020, rreth orës 12:40, në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, shtetasi kosovar E.T., 10 vjeç, dyshohet se është mb ytur duke u larë në pishinë, e për pasojë ka ndërruar jetë”, thonë Policia. Ndërkohë, Policia Shqiptare ka theksuar se grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e tërësishme të ngjarjes.

Ndryshe, në këtë sezonë është raportuar disa herë për mbytjen e turistëve kosovarë në plazhet e Shqipërisë. Kjo është viktima e parë që humbi jetën në një pishinë hoteli.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0