E pabesueshme por fëmija 3 vjeç shpëton shokun që po mbytet në pishinë (video)

HomeAktualitet

E pabesueshme por fëmija 3 vjeç shpëton shokun që po mbytet në pishinë (video)

Një fëmijë 3 vjeç ka shpëtuar jetën e një miku që kishte rënë në pishinë dhe po mbytej teksa dy fëmijët po luanin vetëm në pishinë.

Telekamerat e sigurisë kanë kapur gjithçka: fëmijët po kërkonin të rikuperonin një dyshek uji dhe njëri nga të dy ka rënë në ujë.

Miku, fatmirësisht, ka arritur t’ia kapë dorën dhe ta ndihmojë të dalë nga uji.

“Kjo video shërben si paralajmërim për ata që kanë një pishinë në shtëpi dhe fëmijë të vegjël”, ka qenë mesazhi i Poliana Console de Oliveira, mamaja e heroit të vogël.

“Falë Zotit fundi është i lumtur, sepse Zoti ka dërguar në tokë djalin tim, Arthur-in tim të vogël, një hero i vërtetë! Hero i jetës së vërtetë, krenaria ime”.

Essa semana recebi no sítio heróis que vestem farda e sabem o quanto é difícil colocar a própria vida em risco pra salvar outra. Eles vivem isso diariamente! E quando viram o vídeo que postei semana passada do Arthur que ainda tão pequenino, com apenas 3 Anos, com a bravura de um adulto, tirando seu amiguinho que estava afogando na piscina. Com esse sentimento de admiração, como todos nós ficamos com a atitude dele, Arthur recebeu deles carinho em forma de reconhecimento. Eu deixo aqui meus agradecimentos a Polícia Militar de Itaperuna, na pessoa do sargento Silvino o carinho para com meu filho.

Posted by Poliana Console de Oliveira on Thursday, August 20, 2020

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0