E KRYER: Rashica do transferohet tek klubi i madh italian!

HomeSport

E KRYER: Rashica do transferohet tek klubi i madh italian!

Milot Rashica i ka thënë “Po” transferimit të Napolit, në Seria A.
Kështu raporton gazeta italiane “Corriere dello Sport”, që thekson se sulmuesi i Kosovës ka rënë dakord me drejtorin sportive të klubit napolitan, Cristiano Giuntoli, i cili e ka ndjekur lojtarin që nga viti 2016.
Sipas informacioneve të fundit transferimi nga Werder Bremen mund të mbyllet për 28 milionë euro, edhe pse para epidemisë së Covid-19 vlera e talentit llogaritej në 35 mln euro dhe klube se Dortmund, Liverpool dhe Leipzig janë të interesuar për të.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0