E fundit/ Vd es personi i tretë me origjinë kosovare nga tërmeti në Turqi

HomeAktualitet

E fundit/ Vd es personi i tretë me origjinë kosovare nga tërmeti në Turqi

Konfirmohet edhe vik tima e tretë me origjinë kosovare nga tërmeti në Turqi.

Ambasadori i Kosovës në Ankara, Ilir Dugolli konfirmon lajmin për Abc News.
Vik timat me origjinë nga Kosova janë Nazmije Dograjan 64-vjeçe, Hatixhe Dogruja 70-vjeçe dhe burri i saj Bajram Dogruja 73-vjeç.

Shqiptarët nga Kosova, të larguar nga Prishtina që në 1956 dhe të vendosur në Izmir nuk mundën që të mbijetojnë nga tërmeti tra gjik, pasi rrënojat i zunë poshtë nga shembjet e godinave.
Ndërkohë që në spital në gjendje të rëndë ndodhet djali i Nazmije Dograjas, Malik Tahirleri. /Express/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0