E fundit/ Nëna u merr jetën tri vajzave të mitura dhe tenton vetëvr asjen

HomeAktualitet

E fundit/ Nëna u merr jetën tri vajzave të mitura dhe tenton vetëvr asjen

Një ngjarje sho kuese ka tro nditur mëngjesin e sotëm Austrinë, ku tre vajza të vogla kanë mbetur të paj eta, teksa dyshohet se pas këtij kr imi mak abër fshihet nëna e tyre.
Ishte vetë e ëma e të ndjerave ajo që telefonoi policinë.
Siç thuhet në një deklaratë të polcisë së Vjenës, në orën 5:20 të mëngjesit një grua mori në telefon dhe tha se kishte vr arë tre vajzat e saj. Më tej shtoi se donte të vri ste edhe veten.

Oficerët shkuan në apartament ku edhe arrestuan gruan, e cila u gjet me disa pl agë.
Vajza 8-muajshe dhe ajo 3-vjeçare u gjetën pa shenja jete, ndërkohë që vajza tjetër, 9-vjeçare, ndonëse u dërgua me urgjencë në spital, nuk mundi dot të shpëtonte.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0