E FUNDIT: Kosova vendos për të ardhmen e trajnerit Bernard Challandes!

HomeAktualitet

E FUNDIT: Kosova vendos për të ardhmen e trajnerit Bernard Challandes!

Kosova u eliminua në gjysmëfinalen e Nations League nga Maqedonia e Veriut. Ekipi “Dardan” u mund nga vendasit me rezultatin 2-1 me një lojë shumë të dobët.

Trajneri Bernard Challandes u shigjetua nga të gjithë, ndërsa me shumë skepticizëm u pa dhe lënia jashtë e Bernard Berishës. Ky i fundit nuk u grumbullua pas gjestit që bëri ndaj trajnerit zviceran.

Presidenti Agim Ademi zhvilloi ditën e sotme një takim me stafin teknik dhe lojtarët. Numri një i stolit ka marrë besimin nga drejtuesit e FFK dhe kjo gjë nuk do të ndryshojë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0