Dushan Janjiq: Zgjedhjet e reja në Kosovë në shtator?

HomeAktualitet

Dushan Janjiq: Zgjedhjet e reja në Kosovë në shtator?

Drejtori i Forumit për Marrëdhëniet Etnike, Dushan Janjiq, ka thënë për B92.net se Kurti do të arrijë të merr udhëheqjen e qeverisë e re përmes Vjosa Osmanit, të paktën përkohësisht.

“Ndalesa për të nga gjykatë skadon në shtator, besoj se atëherë do të shkohet në zgjedhje të reja pasi në atë kohë do të ketë edhe zgjedhje lokale në Kosovë”, vëren Janjiq.
Ai shton se pret shumë lojëra në prapaskenë dhe trazira politike në Kosovë në periudhën e ardhshme.
Janjiq është i mendimit që Kurti nuk do të mund të fitojë shumicën absolute dhe se ai do të duhet të bëjë kompromis dhe të formojë koalicion me një nga opsionet e tjera politike./Insajderi.org.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0