Driton Tali nuk ndalet, ja çka thotë për Blerim Latifin dhe Hashim Thaçin

HomeAktualitet

Driton Tali nuk ndalet, ja çka thotë për Blerim Latifin dhe Hashim Thaçin

sh-deputeti i Kosovës, tani këshilltar i kryeministrit në detyrë Albni Kurtit, po vazhdon debatin e tij me Blerim Latifin.

Tali përmes një postimi në Facebook, ka folur përsëri për atë takimin e tij tashmë të famshëm që po ia thotë Blerim Latifi me Hashim Thaçin.

E ky takim, sipas Latifit nuk kishte ndodhur pasiqë Tali e kishte pritur me orë të tëra para derës e Thaçi për ta poshtëruar ia kishte vazhduar ende pritjen.

Më poshtë reagimi i Driton Talit:

T’u prit të dera e Hashimit, në pranver të 2010’ës, e ai mu t’u um lonē me prit ka dy sahat veç me m’poshtërsu qysh din ai me m’kallzu sa servil jom.

Qështu tha profesor Blerim Latifi, kritikuesi ma i madh i keqpërdorimeve të Hashim Thaçit.

Ama ky e kritikon shlirë Hashimin (e kodo tjetër) sepse se ka as një njollë. Askush si ka punu për udbe, as me Millosheviqin, prej hyqmetit Hashimit asnje interes se ka pasun, shkollën e ka kry me njersë, nuk abuzon me studente e kështu me radhë.

Ja ky raport, në mes të shumë reporteve tjera, e vërteton ate që e thotë “filozofi i Hashimit”.

Isha lavduesi ma i madh i Qeverisë Thaçi, në pranver të 2010.

T'u prit të dera e Hashimit, në pranver të 2010'ës, e ai mu t'u um lonë me prit ka dy sahat veç me m'poshtërsu qysh…

Posted by Driton Tali on Monday, June 1, 2020

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0