Dokumenti zyrtar: Nesër hapen qendrat tregtare dhe çerdhet. Ja ç’do ndodhë me kufijtë!

HomeAktualitet

Dokumenti zyrtar: Nesër hapen qendrat tregtare dhe çerdhet. Ja ç’do ndodhë me kufijtë!

Qeveria e Kosovës e ka përgatitur dokumentin zyrtar që do të dorëzojë pas pak minutash në mbledhjen e kryeministrit Albin Kurit me ministrin e shëndetësisë, Arben Vitia.
Sipas këtij dokumenti zyrtar, Kurti do të kërkojë rihapjen e kufinjëve tokësorë, përfshirë edhe atë me Shqipërinë, ndërsa të hapura nga nesër do të jenë edhe qendrat tregtare, çerdhet dhe shkollat për maturantët.

Propozimet e Qeverisë:

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0