Dokument/Sveçla i jep leje speciale Jabllanoviqit për të lëvizur në gjithë Kosovën

HomeAktualitet

Dokument/Sveçla i jep leje speciale Jabllanoviqit për të lëvizur në gjithë Kosovën

Në rrjetet sociale po qarkullon tashmë një dokument, leje kjo e lëshuar dje për ish-ministrin Aleksandër Jabllanoviq.

E njëjta leje i është dhënë atij nga Xhelal Sveçla, ushtrues dytyre i Ministrit të Punëve të Brendshme.

Një leje kjo speciale, e cila i shërben Jabllanoviqit të lëviz lirshëm në tërë territorin e Republikës së Kosovës, transmeton Indeksonline.

Në anën tjetër, Sveçla sot përmes një konference për media, ka folur lidhur me zhvillimet e fundit si dhe mundësinë që presidenti Hashim Thaçi së fundi ka udhëtuar për në Shqipëri, pa e bërë të ditur këtë lëvizje.

I njëjti tha se nëse deputeti Pacolli, ka hyrë ilegalisht në Kosovë, atëherë me të to të mirret Policia dhe Prokuroria./Indeksonline

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0